Recital Grzegorza Murdzy z big bandem "Mundana"

Recital Grzegorza Murdzy z big bandem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
25 listopada w Zespole Szkół Muzycznych swój recital będzie miał Grzegorz Murdza – uznany radomski saksofonista i pedagog. Muzyczne show przygotowywane jest z big bandem „Mundana”. Nie zabraknie świetnej muzyki w jazzowych aranżacjach, saksofonowych improwizacji i innych niespodzianek. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Główny bohater wieczoru – Grzegorz Murdza – od lat gra z big bandem „Mundana”. Specjalnie na okazję recitalu z big bandem zagrają zaprzyjaźnieni muzycy. Blisko 30 muzyków korespondujących ze sobą w sekcji instrumentów dętych i w sekcji rytmicznej zagra na najlepszej akustycznie scenie Radomia. Czeka nas mocna dawka świetnej muzyki jazzowej w niebanalnym wydaniu.

Koncert odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu przy ul. 25 Czerwca 70 o godz. 18:00.

Grzegorz Murdza – radomianin, saksofonista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu, Akademii Muzycznej w Łodzi oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem sekcji saksofonów w utytułowanej Orkiestrze dętej „Grandioso” działającej w Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Stadnickiej oraz prowadzi klasę saksofonu w Zespole Szkół Muzycznych im. O. Kolberga w Radomiu. Na stałe współpracuje z Big bandem „Mundana”, z którym koncertuje w kraju i za granicą.

Big band „Mundana”
to uznana marka na scenie muzycznej Radomia i regionu. Zespół niejednokrotnie uświetniał miejskie imprezy grając m.in. na „Uliczce Tradycji”, na święcie patrona Radomia – „Kazikach”, podczas uroczystości wręczenia Radomskiej Nagrody Kulturalnej, czy na otwarciu strefy kibica w Radomiu podczas Euro 2012. Big band gra jazz, muzykę latynoamerykańską oraz popularne utwory rozrywkowe.

Źródło: MOK "Amfiteatr"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy