Muzyczny spektakl "Kontrabasiści" w Muzeum Gombrowicza

Muzyczny spektakl
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


"Kontrabasiści" to wyjątkowy spektakl muzyczny, w którym historia tytułowego bohatera – drugoplanowego muzyka w orkiestrze symfonicznej, opowiadana jest na dwa głosy: monolog aktora i dźwięki kontrabasu, a właściwie czterech kontrabasów.

To niecodzienna adaptacja tekstu Patricka Süskinda, który tak mówił o swoim dziele: „Kontrabasistę pisałem latem 1980 r. Chodzi w nim - obok masy innych rzeczy - o samoświadomość człowieka w jego maleńkim pokoiku. Wyzyskałem tu własne doświadczenia, gdyż większą część swojego życia spędziłem w coraz to mniejszych pokojach, które to opuszczałem z coraz to większym trudem. Żywię nadzieję, że pewnego dnia znajdę pokój tak mały, że pochłonie mnie bez reszty i wraz ze mną przy przeprowadzce odejdzie.”

Spektakl jest zatem także opowieścią o samotności, rozczarowaniu i niespełnieniu.

W rolę tytułowego kontrabasisty wcielił się Jarosław Gajewski – wybitny aktor teatralny i filmowy, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego, wieloletni wykładowca Akademii Teatralnej.

Sekcję instrumentalną tworzy czworo kontrabasistów, znanych jako WARS'of BASSes: Sebastian Wypych, Radosław Nur, Michał Wiśniowski i Anna Bator.

Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autobusem. Zbiórka o godz. 16.15 na przystanku Chrobrego /Czysta (kierunek: Michałów).

Fot. archwium prywatnego aktora

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/jaroslaw_gajewski.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96