Kuba Stankiewicz zagra utwory z płyty "Spaces"!

Kuba Stankiewicz zagra utwory z płyty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W ramach XII Radomskiego Festiwalu Jazzowego w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii "ŁAŹNIA" w piątek 18 października o godzinie 19:00 odbędzie się koncert Kuby Stankiewicza, na którym muzyk zagra utwory ze swojej płyty "Spaces". Bilety w cenie 20 zł będą dostępne w dniu koncertu.

Płyta "Spaces" była nominowana do nagrody Fryderyk 2013 w kategorii Jazzowy Album Roku. Kuba Stankiewicz reprezentuje ścisłą czołówkę polskich pianistów jazzowych. Jego pianistyka, choć wyrasta z klasycznych amerykańskich wzorów, częściej zmierza w stronę romantycznej liryki niż dynamicznych ekstremów. W każdym przypadku jest to jednak rasowy jazz. Muzyczną karierę pianisty śledzić można od połowy lat 80. XX w., kiedy to występował z zespołem Jana Ptaszyna Wróblewskiego czy formacjami Zbigniewa Namysłowskiego. Obecnie także pedagog z doktoratem obronionym na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Skład zespołu: Maciej Sikała - tenor and soprano saxophones; Kuba Stankiewicz – piano; Andrzej Święs – bass; Sebastian Frankiewicz – drums.

Źródło: KŚTiG "Łaźnia"

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/kuba_stankiewicz_spaces.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96