"Koncert zimowy" Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza na odbywający się 18 stycznia o godz. 18:00 na sali koncertowej Urzędu Miejskiego "Koncert zimowy". Orkiestra wystąpi przy wsparciu altówki Michała Zaborskiego i dyrygenta Enrique Bátiza.

Muzyczny kontrast dwóch części świata: Europy i Ameryki Południowej, a także zderzenie dwóch całkowicie odmiennych osobowości: solisty Michała Zaborskiego oraz dyrygenta Enrique Batiza. Ta mieszanka na pewno na pewno rozgrzeje melomanów w styczniowy, zimowy wieczór. Usłyszymy między innymi dzieła dwóch niemieckich kompozytorów żyjących niemal w tych samych latachL: Ludwiga van Beethovena oraz Franza Antona Hoffmeistra. Pierwszego z nich nikomu nie trzeba przedstawiać, ale drugi, pamiętany jako wydawca, jest kompozytorem prawie zupełnie nieznanym. Niezbyt to sprawiedliwy wyrok historii, bo jak usłyszymy w znakomitym koncercie altówkowyn, jego muzyka obfituje w momenty wielkiej urody, zachwycając śpiewnością i klasyczną odskonałością formy. Solistą będzie Michał Zaborski, na co dzień lider grupy altówek naszej orkiestry. Artysta jest także etatowym członkiem Orkiestry Sinfonia Varsovia. Jest także współzałożycielem "Atom String Quartet" - pierwszego w Polsce kwartetu smyczkowego wykonującego muzykę jazzową.


W programie m.in.: L. van Beethoven: I symfonia C-dur op. 2, F.A. Hoffmeister: Koncert altówkowy D-dur, M.M. Ponce: Estrellita, J. Rodrigo: Zarabanda Lejana, Villancico.

Cena biletu: I strefa - bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 17 zł, II strefa - bilet normalny 14 zł, bilet ulgowy 12 zł, karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów 65 zł.


Źródło: Radomska Orkiestra Kameralna

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy