Koncert muzyki klasycznej duetu Pamela & Andrea Howland

Koncert muzyki klasycznej duetu Pamela & Andrea Howland
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W czwartek 19 grudnia o godz. 18:00 RKŚTiG "Łaźnia" przy ul. Żeromskiego 56 zaprasza na koncert duetu Pamela & Andrea Howland (fortepian, wokal).

Artystki wykonają kompozycje Chopina, Moore’a, Kerna, Gershwina i Arlena. Polsko-amerykański repertuar obrazuje twórczość i zainteresowania artystek, które choć wychowane w USA, nieustannie pielęgnują swoje polskie korzenie. Wydarzenie przygotowane przez American Corner Radom, jednostkę organizacyjną "Łaźni".

Dr Pamela Howland – amerykańska pianistka polskiego pochodzenia. Studiowała w Wisconsin Conservatory of Music i Eastman School of Music, gdzie uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych. Od lat koncertuje w Stanach Zjednoczonych, Paryżu, Ameryce Południowej czy w Polsce. Pianistka, jak mówi, "poszukuje programów, które pozwolą jej publiczności dowiedzieć się czegoś o sobie, tak jak i o muzyce". Jednym z głównych zainteresowań Pameli Howland jest próba znalezienia nowego podejścia do prezentowania muzyki klasycznej tak, by dotrzeć do jak najszerszej publiczności.

Andrea Howland
– sopran; córka Pameli Howland. Studiowała śpiew klasyczny w Appalachian State University oraz w Oklahoma City University. Wykształcona także w zakresie wokalistyki jazzowej. Wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny operowej.

Źródło: RKŚTiG "Łaźnia" / fot. American Corner

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy