Koncert fortepianowy Adama Wodnickiego

Koncert fortepianowy Adama Wodnickiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Radomska Orkiestra Kameralna zaprasza w sobotę 17 maja o godz. 18:00 na salę koncertową Urzędu Miejskiego, gdzie odbędzie się koncert wypełniony twórczością Beethovena.

Wystąpią:
Adam Wodnicki - fortepian
Maciej Żółtowski - dyrygent
Radomska Orkiestra Kameralna

W programie m.in. L. van Beethoven: III koncert fortepianowy c-moll.

Światowej sławy pianista Adam Wodnicki już po raz trzeci zagości na radomskiej scene. Artysta jest ceniony przez publiczność i krytyków za naturalną łatwość wypowiedzi muzycznej, wyrafinowanie artystyczne, ale przede wszystkim za umiejętność wytowrzenia emocjonalnej magii, której doświadczją słuchacze podczas jego koncertów. Dla radomskich melomanów wykona III Koncert fortepianowy c-moll Ludwiga van Beethovena. Dzieło stworzone w latach, kiedy to nieubłaganie postępująca głuchota kompozytora rzucała się cieniem na jego życie. W koncercie można znaleźć echa zwątpień, nadziei i buntu, które przeżywał wówczas Beethoven. Jedna z pierwszych recenzji zaliczyła dzieło "do najważniejszych dzieł, jakie w ostatnich latach pojawiły się na partyturze genialnego mistrza... Pod względem zamierzonego efektu duchowego koncer ów należy do najwybitniejszych."

Ceny biletów: I strefa - 20 zł, ulgowy 17 zł; II strefa - normalny 15 zł, ulgowy 12 zł. Karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów 65 zł.

Źródło: Radomska Orkiestra Kameralna

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy