Kompozycje Kilara w radomskiej Katedrze

Kompozycje Kilara w radomskiej Katedrze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

- Mazowsze w Koronie to cykl muzycznych wieczorów w zabytkach architektury mazowieckiej, realizowany od 2001 r. Zapraszani wykonawcy: czołowe polskie zespoły muzyki dawnej, orkiestry, chóry i zespoły kameralne oraz wybitni soliści, są magnesem przyciągającym publiczność. Co roku w małych miejscowościach województwa rozbrzmiewają – w znakomitych wykonaniach – wielkie i małe dzieła europejskich mistrzów. To istotne wzbogacenie życia kulturalnego mieszkańców Mazowsza. Bywa, że w tym gatunku sztuki jedyne – informują organizatorzy koncertu.

Galeria

Pierwsza edycja projektu Mazowsze w Koronie była elementem obchodów 475 rocznicy inkorporacji Księstwa Mazowieckiego do Korony Królestwa Polskiego. Do końca 2009 roku przez siedem edycji cyklu udało się, wraz z lokalnymi partnerami, współorganizatorami wydarzeń, przygotować 74 koncerty symfoniczne i kameralne, z udziałem wybitnych solistów, czołowych polskich zespołów muzyki dawnej, zespołów kameralnych, znakomitych orkiestr symfonicznych i kameralnych oraz chórów. Każdy z koncertów poprzedzany był komentarzem muzycznym, który wprowadza słuchaczy w tajniki teorii muzycznej i historii muzyki europejskiej oraz ułatwia słuchanie programu. Często do współpracy zapraszani byli także historycy z regionu Mazowsza.

Koncerty tego cyklu, pozostające zawsze na wysokim poziomie artystycznym, wzbogacają ofertę kulturalną przygotowywaną z myślą o mieszkańcach Mazowsza z małych ośrodków miejskich i wiejskich, których pozbawiano od wieków możliwości bezpośredniego dostępu do wielkiej sztuki muzycznej. Na koncertach mile widziani są także melomani z Warszawy i innych wielkich miast, zainteresowani odwiedzaniem ciekawych zakątków Mazowsza. W projekcie Mazowsze w Koronie wykorzystywane są walory, akustyczne i estetyczne, historycznych kościołów, pałaców, zamków i dworów. Organizatorzy inicjują także działania koncertowe w mało znanych obiektach historycznych Mazowsza, przypominając polskiemu społeczeństwu o ich istnieniu.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy