Gwiazdka z Chopinem na pięciu kontynentach

Gwiazdka z Chopinem na pięciu kontynentach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Już w najbliższą sobotę (15 grudnia) odbędzie się niezwykły gwiazdkowy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Wystąpi Maria Pomianowska z zespołem. Koncert "Chopin na 5 kontynentach" rozpocznie się o godzinie 18 w Sali Koncertowej Urzędu Miasta.


Znana multiinstrumentalistka Maria Pomianowska wraz przyjaciółmi oraz Radomską Orkiestrą Kameralną przedstawi program, który jest próbą spotkania międzykulturowego. Główną osią będą dzieła wielkiego polskiego kompozytora - Fryderyka Chopina.

Program „Chopin na 5 Kontynentach” to próba przeniesienia muzyki genialnego kompozytora w czasy Paryża XXI wieku. Teraz, gdy Paryż to miejsce mieszania się kultur, codziennie można tu posłuchać koncertów muzyki perskiej, afrykańskiej, indyjskiej, chińskiej, japońskiej, południowo-amerykańskiej a nawet Aborygenów z Australii lub Eskimosów z Laponii. Muzyka Chopina z Mazowsza podąża  dalej ku dźwiękom, skalom i rytmom całego świata przez  Bałkany, Grecję, Persję i Indie, Chiny, Afrykę, Amerykę i dalej. Opowiada o pięknie innych tradycji muzycznych i ich cechach uniwersalnych, pozwalających na łączenie się z muzyką Chopina. „Chopin na 5 Kontynentach” to  także kolejna próba odpowiedzi na pytanie dlaczego muzyka genialnego kompozytora wyrosła na polskiej muzyce głównie Mazowsza jest zrozumiana, kochana i grana w każdym niemal zakątku świata i na każdym instrumencie muzycznym.

W programie koncertu: Chopin w Afryce – Preludium op. 28 nr 15, Chopin na Syberii – Rondo a la Krakowiak, Chopin w Arabii – instrumentalna wersja pieśni: Nie ma czego trzeba" op. 74, Chopin w Armenii i na Bałkanach – instr. wersja pieśni Wiosna op.74 oraz Chopin w Chinach – Etiuda op. 10 nr 3.

Ceny biletów:

I strefa: Normalny: 19 zł, ulgowy: 16 zł

II strefa: Normalny: 13 zł, ulgowy: 11 zł

Karnet na 5 wybranych koncertów w I strefie: 60 zł

14 grudnia odbędą się Koncerty Edukacyjne "Chopin na pięciu kontynentach" w tym samym składzie. W Sali Koncertowej Urzędu Miasta rozpoczną się one o godz. 8:15, 9:35, 10:40. Bilety w cenie: 6, 5, 4 zł

D.T./źródło: ROK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/kalendarium/chopin.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96