Grandioso zagra i pokaże musztrę paradną

Grandioso zagra i pokaże musztrę paradną
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wiosenne koncerty Grandioso stały się już tradycją młodych muzyków, którzy pragną sprawdzić swoje przygotowanie do wyjazdów festiwalowych przed radomską publicznością.

W koncercie będziemy mogli wysłuchać repertuaru klasycznego:

William Byrd Suite - Gordona Jacoba,
Uwerturę do opery "Halka" - Stanisława Moniuszki,
Radetzky Marsch - J.Straussa,
Second Waltz - D. Szostakowicza,
oraz polki i marsze.

Orkiestra Grandioso  powstała w 1978 roku. Tworzą ją dzieci i młodzież regionu radomskiego.
Grandioso działa w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Zespół jest laureatem pierwszych miejsc wielu renomowanych festiwali ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym jako jedyna orkiestra wygrali 11-krotnie Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu.

W bieżącym roku orkiestra wzięła udział w festiwalach w Hong Kongu ("Powitanie Chińskiego Nowego Roku" oraz "Festiwal Życzeń"), we Francji ("Sol y Fiesta" oraz "Fete du Printemps") i  w Polsce (Apetyt na Gombrowicza, Mazowiecka Noc Profilaktyki w Warszawie).

Podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka publiczna na zakup strojów, instrumentów, nut oraz uczestnictwo w festiwalach Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej GRANDIOSO.
Stowarzyszenie Grandioso uzyskało w 2013 roku dotację na uzupełnienie instrumentarium Orkiestry w wysokości 100.000 zł. Prowadzona zbiórka publiczna ma pomóc zgromadzić wkład własny do projektu.

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/dajnamwtrabe01.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96