Finał Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej

Finał  Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Czas letni jest okresem rozkwitu koncertów muzyki organowej.  Życie muzyczne przenosi się wówczas z sal koncertowych do kościołów, a turyści, wczasowicze i urlopowicze liczniej niż zwykle zaglądają do świątyń.
Pod auspicjami Fundacji im. Mikołaja z Radomia organizowany jest po raz XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej Radom -  Orońsko.

Warto przy tej okazji sięgnąć do historii tej imprezy, bez której życie muzyczne i kulturalne naszego miasta oraz regionu byłoby znacznie uboższe. Wszystko zaczęło się w 1986 roku od Koncertów Organowych w kościele pw. św. Rodziny w Radomiu, organizowanych przez proboszcza ks. Prałata Stanisława Wrocławskiego i Roberta Grudnia. W niezwykle gościnnej dla muzyków świątyni przez dwa lata występowali polscy i zagraniczni artyści. W roku 1988 był już w Radomiu prawdziwy festiwal, który zawitał również do Orońska, zaś w gronie wykonawców znalazły się zespoły kameralne, orkiestry, chóry oraz soliści i wirtuozi organów. W tym roku również odbędą się koncerty festiwalowe z udziałem najwybitniejszych artystów.


  • Finał festiwalu - 9 września (NIEDZIELA), godz. 16:00, Jedlińsk, Kościół pw. Św. Piotra i Pawła

Wiesław Ochman - tenor

Robert Grudzień - organy


.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy