Eljazz Big Band zagrał na zakończenie "Spotkajmy się na Żeromskiego"

Eljazz Big Band zagrał na zakończenie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Eljazz Big Band został powołany do życia w maju 1999 roku przez jazzmana, perkusistę, bandleadra i animatora życia muzycznego Józefa Eliasza. Orkiestra jest laureatem konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. Brała udział w wielu prestiżowych koncertach i festiwalach tj. Probaltica, Bydgoszcz Jazz Festiwal, Pomorska Jesień Jazzowa, European Jazz Meetings, XXXI Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego – ZŁOTA TARKA. Big band występował w cyklu koncertów w Łazienkach Królewskich, w Pałacu w Wilanowie,  w Filharmonii Pomorskiej, Operze Nova w Bydgoszczy i wielu innych miejscach.

W swoim macierzystym bydgoskim klubie Eljazz od jedenastu lat występuje w każdy czwartek stając się ważnym muzyczny symbolem miasta i regionu. Eljazz Big Band nagrał płytę pt. Wspomiemia przedstawiającą piosenki okresu lat międzywojennych, na której partie wokalne wykonała Lora Szafran. Płyta otrzymała znakomite recenzje. Z tym programem orkiestra wielokrotnie występowała na scenach polskich i zagranicznych. Najnowszy projekt W Rytmie Chopina jest najważniejszym dokonaniem artystycznym orkiestry, w którym biorą udział wybitni aranżerzy i soliści. Utwory Fryderyka Chopina napisane na big band i orkiestrę symfoniczną ukazują kunszt i piękno wielkiego kompozytora w zupełnie innej nowatorskiej szacie.

Źródło: Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/eljazz_big_band.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96