Cezariusz Gadzina Quartet w Amfiteatrze

Cezariusz Gadzina Quartet w Amfiteatrze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Cezariusz Gadzina to wybitny saksofonista, który swobodnie działa w muzyce jazzowej, rozrywkowej i klasycznej zarówno w jej symfonicznym jak i kameralnym wydaniu. Artysta mieszka i tworzy w Brukseli, gdzie jest rozchwytywanym wykonawcą i kompozytorem. Niewiele jest kontynentów, na których nie koncertował. Obok długiej listy znaczących festiwali ma na swoim koncie również występy dla koronowanych głów.

Jednym z jego największych projektów Cezariusza Gadziny jest „The European Saxophone Ensemble”, czyli unikatowy zespół złożony z 12 młodych i niezmiernie utalentowanych saksofonistów z 12 różnych krajów europejskich noszący zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej.

W Radomiu Cezariusz Gadzina zaprezentuje swój polski kwartet w starannie przygotowanym specjalnym programie, gdzie znajdzie się nie tylko muzyka Krzysztofa Komedy i Fryderyka Chopina, ale również utwory z płyty „Light In Sight” nagranej z belgijskimi muzykami. Płyta została entuzjastycznie przyjęta przez europejskich krytyków jazzowych.

Skład:
Cezariusz Gadzina – saksofony
Kamil Piotrowicz – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja

Miejsce:MOK "Amfiteatr"
ul. Parkowa 1

.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy