BAROKOWE SKRZYPCE Zbigniewa Pilcha

BAROKOWE SKRZYPCE Zbigniewa Pilcha
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W niedzielę 15 marca o godz. 18:00 na Sali Koncertowej Urzędu Miejskiego odbędzie się okncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej "Barokowe skrzypce", który poprowadzi znakomity artysta Zbigniew Pilch.

Skrzypce zamiast batuty - właśnie w ten sposób Orkiestrę poprowadzi znakomity artysta Zbigniew Pilch. Jak mówi: "Większość repertuaru orkiestrowego jest przeznaczona na orkiestrę prowadzoną przez batutowego dyrygenta. Uważam jednak, że muzyka XVIII i początku XIX wieku prowadzona od skrzypiec brzmi bardzo ciekawie. Jest to oczywiście inny rodzaj brzmienia i według mnie jest on bardzo piękny i efektowny".

Zbigniew Pilch jest nie tylko skrzypkiem i dyrygentem, ale także wykładowcą akademickim. Jest artystą o niezwykle zerokich zainteresowaniach, które obejmują całość muzyki instrumentalnej od XVI do XXI wieku. Gra na skrzypcach barokowych i współczesnych, altówce i violi d'amore. Owa wszechstronnośc znajduje swój wyraz w programie tego pięknego koncertu, przesyconego trzema barwami baroku: geniuszem Niemca - Bacha, właoską śpienością - Locatellego i Corellego i Francuską elegancją, skąd inądWłocha z pochodzenia, Jeana-Baptisty Lully.

W PROGRAMIE:
J.S. Bach: III Suita orkiestrowa D-dur
Pietro Locatelli: Concerto grosso op. 7 nr 6 'Il pianto d' - Arianna'
Arcangelo Corelli: Concerto grosso op. 6 nr 3
Jean-Baptiste Lully: Muzyka do "Mieszczanina Szlachcicem"

Cena biletu: I strefa - bilet normalny 20 zł, ulgowy 17 zł; II strefa - bilet normalny 14 zł, ulgowy 12 zł; karnet w I strefie na 5 wybranych koncertów 65 zł.

Źródło: Radomska Orkiestra Kameralna

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy