40-lecie Halniaków w "Amfiteatrze"

40-lecie Halniaków w
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Na ten dzień trzeba było czekać, bagatela - 40 lat. Już 5 października o godzinie 18 w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” odbędzie się uroczystość z okazji 40-lecia istnienia Radomskiej Kapeli Podwórkowej „Halniacy”.

Kiedy w myśli przewracam kartki minionych dni, cała przeszłość powraca, czar młodości i Ty – to słowa z utworu Mój Radom i Ty do słów i muzyki Józefa Wdowskiego – dawnego członka i kierownika zespołu. Teraz przyszedł czas na wspomnienia i świętowanie.

W historycznym albumie Halniaków czytamy:

„Halniacy” – Radomska Orkiestra Podwórkowa ZDK „Radoskór” istnieje od września 1972 roku. Nazwę swą przyjęła od potocznego miana Zakładowego Domu Kultury – „Radoskór” – (…) popularnej hali RZO. Zespół postanowił śpiewać własne piosenki do własnych tekstów o tematyce zakładu pracy, miasta, środowiska, o problemach codziennych ludzi pracy, często przedstawiając je w krzywym zwierciadle satyry.

Halniacy pozostali wierni swoim ideałom. Kapela nadal gra i śpiewa własny oryginalny repertuar poruszający problemy dawnego i współczesnego Radomia oraz tematy bliskie każdemu słuchaczowi. Od momentu powstania prezentuje profesjonalny poziom muzyczny zdobywając uznanie dające jej miejsce w czołówce kapel podwórkowych w kraju. Dowodem tego są liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.

KIEDY: 5 października
GDZIE: MOK „Amfiteatr”, Kawiarnia Muzyczna, ul. Parkowa 1
GODZINA: 18.00
WSTĘP: zaproszeniażródło/foto: MOK "Amfiteatr

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy