Zamiast błota będzie równy asfalt

Zamiast błota będzie równy asfalt
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Po interwencjach oburzonych mieszkańców tej części Radomia, nagle znalazły się pieniądze na utwardzenie czterech ulic, którymi przebiega nieformalny objazd z powodu utrudnień związanych z budową obwodnicy południowej. Asfalt pojawi się na ulicach: Źródłowej (230 m.), Drzymały (900 m.), Galla Anonima (430 m.) oraz Rolniczej (850 m.). 

- Otrzymaliśmy cztery oferty w przetargu na utwardzenie nawierzchni gruntowych ulic na Godowie i Malczewie. Najtańsza wpłynęła z firmy Budromost - Starachowice z Wąchocka, opiewa na kwotę 1 mln 28 tys. zł. Najwięcej za wykonanie tego zamówienia zażądał kielecki Fart - 1 mln 260 tys. zł. Kryterium oceny ofert była najniższa cena. Umowę z Budromostem podpisaliśmy kilka dni temu - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Na wszystkich odcinkach ulic wytypowanych do utwardzenia geodeci już wyznaczyli przebieg drogi za pomocą wbitych w ziemię palików pomiarowych. Na Rolniczej (od strony Witkacego) drogowcy wybierają wierzchnią warstwę ziemi. Następnie wysypią cienką warstwę odsączającą z piasku i podbudowę z kruszywa. Gdy walce ubiją tłuczeń, będzie on skropiony specjalnym lepiszczem. Na koniec pojawi się 5-centymetrowej grubości dywanik asfaltu. Robotnicy dostosują również wysokość studzienek kanalizacyjnych do poziomu jezdni. 

- Wykonawca ma na te prace miesiąc - mówi Dariusz Dębski. 

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot, Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Polecamy