Wybudują parking przed kościołem w Rajcu

Wybudują parking przed kościołem w Rajcu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Zainteresowane firmy mogły składać oferty do poniedziałku (8 października). Zamówienie obejmuje roboty drogowe na odcinku o długości 200 m. oraz wykonanie kanalizacji deszczowej na odcinku o długości 103 m.

W sumie powstanie 59 miejsc parkingowych, w tym kilka szerokich kopert dla niepełnosprawnych. Z placu przed kościołem będzie można wyjechać tylko w ul. Północną. W tym celu w pobliżu Kozienickiej zostanie wybudowany niewielki plac do zawracania.
Pojawiły się pytania, dlaczego budowę placu dla samochodów przed kościołem w Rajcu Poduchownym finansuje gmina.

"W naszym mieście jest jeszcze wiele gruntowych ulic bez kanalizacji sanitarnej, a wykłada się kasę na plac dla samochodów przed kościołem położonym na peryferiach. Czy nie warto przeznaczyć pieniądze na pilniejszą inwestycję?" - napisał w mailu przesłanym do naszej redakcji jeden z czytelników.

- W latach 2009-2010 przebudowywaliśmy ulicę Kozienicką między rondem Popiełuszki a ulicą Potkańskiego. Częścią tej inwestycji miało być również zbudowanie nowego parkingu przy kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Tych robót wówczas nie zrealizowano z uwagi na nieuregulowany stan prawny terenu, na którym położony jest parking. Proboszcz parafii przy Kozienickiej uporządkował jednak sprawy własnościowe, a prezydent miasta podjął decyzję o przejęciu tego terenu i zbudowaniu planowanego wcześniej parkingu - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Miejscy drogowcy zaznaczają, że parking pomiędzy Kozienicką a Północną będzie ogólnodostępny i bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych. - Będą z niego korzystali między innymi pracownicy pobliskiego zakładu produkującego elementy szklane - mówi Dariusz Dębski.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy