Wstrzymany remont Klwateckiej

Wstrzymany remont Klwateckiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Remont 1200-metrowego fragmentu ul. Klwateckiej ruszył pełną parą i nagle stanął w miejscu.

Nie ma jeszcze wierzchniej warstwy asfaltu, ale w porównaniu do poprzedniego stanu nawierzchni, jeździ się wręcz komfortowo.

- Dlaczego drogowcy stanęli z robotą i nie układają ostatniego dywanika na jezdni? - pyta zdziwiony pan Janusz, mieszaniec pobliskiej Klwatki Szlacheckiej.

Okazuje się, że remont nawierzchni Klwateckiej został celowo wstrzymany na kilka tygodni z powodu zaplanowanej budowy kanalizacji sanitarnej wzdłuż tej ulicy.

- Nowa warstwa ścieralna zostanie ułożona na odcinku od Warszawskiej do Sznajdra dopiero po zbudowaniu kanalizacji. Przewidywany termin zakończenia prac prowadzonych przez Wodociągi Miejskie to przełom sierpnia i września 2012 roku - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Czy to oznacza, że ekipy wykonujące inwestycję na zlecenie Wodociągów Miejskich zerwą niedawno ułożony asfalt? - Jeśli zajdzie taka potrzeba to zostanie tylko sfrezowana cienka warstwa nawierzchni na odcinku, przez który będzie poprowadzony kanał - mówi Dariusz Dębski. 

Remont Klwateckiej doszedł do skutku dzięki oszczędnościom miejskich drogowców na tegorocznych przetargach. Wykonawcą robót jest Budromost-Starchowice z Wąchocka. Inwestycja pochłonie nieco ponad 358 tys. zł.

Marcin Walasik (m.walasik.cozadzien@onet.eu); Fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy