W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Młodzianowskiej

W przyszłym roku ruszy przebudowa ulicy Młodzianowskiej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Dotychczas udało się wyremontować odcinek ulicy Młodzianowskiej na odcinku od ul. Mariackiej do Gdyńskiej, wraz z tunelem pod ulicą 1905. Roku. W przyszłym roku prace będą prowadzone aż do obwodnicy południowej.

- W całym tym projekcie najważniejsze jest wybudowanie obiektu mostowego nad linią kolejową oraz drogi, która będzie połączeniem Młodzianowskiej z ulicą Godowską. Dzięki temu uda nam się skomunikować centrum miasta, aż do ronda przy ulicy Narutowicza,  z obwodnicą południową. Koszt wiaduktu to około 40 mln zł, a nowej drogi 20 mln zł. Co ważne, wraz z modernizacją ulicy powstanie odwodnienie, które będzie kompatybilne z tym z obwodnicy południowej - tłumaczy Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Jak zapewnia dyrektor MZDiK, oba etapy inwestycji, czyli budowa wiaduktu i nowej drogi, będą realizowane w tym samym czasie. Prace mają jednak przebiegać w taki sposób, aby nie utrudniać życia mieszkańcom osiedla Prędocinek i Idalin.

- Po remoncie ulicą Młodzianowską będzie można podróżować z prędkością 70 km/godz. Powstaną bezkolizyjne wjazdy i zjazdy. Mamy nadzieję, że ta modernizacja poprawi komunikację w tej części Radomia oraz połączy południe miasta z centrum i będzie uzupełnieniem centralnej obwodnicy miasta - dodaje dyrektor Tkaczyk. 

Oprócz tego w 2013 roku miasto wyremontuje ulicę Witkacego, która jest kluczowa przy połączeniu Młodzianowskiej z obwodnicą południową.

Mariusz Skopek (m.skopek@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/miejsca/przejazd.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96