Uwaga kierowcy! Duże zmiany w Śródmieściu!

Uwaga kierowcy! Duże zmiany w Śródmieściu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


To pierwszy etap zapowiadanego wprowadzania strefy Tempo 30. Obejmie on teren ograniczony ulicami Żeromskiego, Malczewskiego, Kelles-Krauza, Struga, Pileckiego, Kelles-Krauza i Niedziałkowskiego (ale bez tych ulic). Na wszystkich drogach tej strefy będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę!

Skrzyżowania ulic: Kilińskiego i Staszica, Kilińskiego i Focha, Kilińskiego i Witolda, Witolda i Wąskiej, Struga i plac Jagielloński, plac Jagielloński i Witolda, plac Jagielloński i Focha, Kelles-Krauza i Focha oraz Kelles-Krauza i plac Jagielloński będą równorzędne (będzie na nich obowiązywać pierwszeństwo dla jadących z prawej strony). Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności!

Odcinek ulicy Focha od Kilińskiego do południowej jezdni placu Jagiellońskiego będzie jednokierunkowy (w kierunku ulicy Kelles-Krauza). Zmiana ta nie dotyczy tylko rowerzystów, dla których zostanie wyznaczony kontrapas do jazdy w przeciwnym kierunku. Parkowanie będzie dozwolone tylko po wschodniej stronie ulicy.

Pozostałe ulice, na których dotychczas obowiązywał ruch jednokierunkowy, pozostaną bez zmian.

Przystanek Kilińskiego / Urząd Miejski 04 (na parkingu pomiędzy ulicami Kilińskiego i Niedziałkowskiego) zostanie zlikwidowany. W zamian dla autobusów miejskich linii 19 zostanie uruchomiona para nowych przystanków (Kilińskiego / Urząd Miejski 03 i 04). Będą one ustawione w pobliżu nowego, wyniesionego przejścia dla pieszych w rejonie VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego.

Przypomnijmy, że po remoncie kanalizacji do tej strefy zostanie również włączona ulica Curie - Skłodowskiej. Docelowo Tempo 30 obejmie obszar znajdujący się pomiędzy ulicami: 25 Czerwca, Waryńskiego, Traugutta, Tochtermana, Bernardyńską, Lekarską, Wałową, Malczewskiego, Struga, Pileckiego i Kelles-Krauza (lecz bez tych ulic).

Stopniowo MZDiK wprowadza również strefę Tempo 70. W tej chwili szybciej możemy jeździć na trzech ulicach miasta: Żółkiewskiego (na odcinku od Chrobrego do Zbrowskiego), NSZZ Solidarność (od ronda Łaskiego do Wolanowskiej), a także na Czarnieckiego (od Folwarcznej do ronda Narodowych Sił Zbrojnych).

Źródło: MZDiK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy