Ulica Uniwersytecka wyremontowana

Ulica Uniwersytecka wyremontowana
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1242]
Droga do zabytkowego dworku na Wacynie oraz do budynków szkolnych, w których dawniej mieściło się Technikum Mechanizacji Rolnictwa, była od początku tak wąska, że nie mogły się tam swobodnie minąć nawet dwa samochody osobowe. Z tego powodu co kilkadziesiąt metrów były zatoczki, by jeden z pojazdów mógł chwilowo zjechać na bok. Jednak ostatnio na ulicy Uniwersyteckiej (nazwa taka była nadana w okresie, gdy funkcjonowało przy niej Kolegium Licencjackie UMCS) ruch znacznie się zwiększył. Wkrótce będzie tamtędy jeździło jeszcze więcej samochodów, bo powstało tam Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej. Z tego powodu droga została latem gruntownie przebudowana.

- Na ulicy Uniwersyteckiej po raz pierwszy został zastosowany nowy rodzaj podbudowy drogi. Jest to mieszanka mineralno-cementowo-emulsyjna (MCE). Będziemy teraz obserwować, jak sprawdza się ta masa. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to być może w przyszłości będziemy wykorzystywać ją w Radomiu znacznie częściej - poinformował Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

W ramach zamówienia wykonawca rozebrał starą nawierzchnię jezdni, zbudował kanalizację deszczową oraz ułożył masę bitumiczną na podbudowie. Wykonano też ciąg pieszo-rowerowy, miejsca postojowe oraz znaki poziome i pionowe. Zadanie wykonała radomska firma Zyko-Dróg. Kosztowało to 1 milion 228 tysięcy 185 złotych.


MS/źródło: MZDiK w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy