Ulica Okrzei gotowa!

Ulica Okrzei gotowa!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W ogłoszonym w maju przetargu na rozbudowę ulicy Okrzei rywalizowało pięć firm. Najkorzystniejsza okazała się oferta przedsiębiorstwa z Radomia. Roboty na odcinku pomiędzy ulicami Puławską i Metalową rozpoczęły się w wakacje, a ich koniec nastąpił jesienią. 29 października Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji przeprowadził odbiór końcowy zadania.

- Część ze znajdującej się na tej ulicy starej kostki pomiedziowej została wykorzystana jako podbudowa nowej jezdni. Zadaniem wykonawcy było w pierwszej kolejności zbudowanie kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji sieci elektrycznych, a potem wymiana wszystkich krawężników i obrzeży. Wykonawca ułożył także nowe chodniki, wymienił nawierzchnie zjazdów i wybudował dwie zatoki postojowe. Nowa jezdnia o szerokości sześciu metrów ma teraz nawierzchnię z betonu asfaltowego. Przy okazji zostało przebudowane skrzyżowanie z ulicą Metalową, gdzie wcześniej był tylko nieformalny wyjazd przez pozostałości po dawnym trawniku, ponadto skorygowana została geometria skrzyżowania z ulicą Puławską - informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Po obydwu stronach ulicy Okrzei pozostały pasy zieleni, ale urządzone od nowa. Całe zadanie było realizowane w ramach tak zwanych inwestycji czynowych.


MS/źródło: MZDiK w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/02_okrzei_29.10.2014.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96