Ul. Armii Krajowej zostaje przywrócona do ruchu

Ul. Armii Krajowej zostaje przywrócona do ruchu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku z zakończeniem robót drogowych, od dnia 12 października 2013 roku (sobota) zostanie otwarta dla ruchu ulica Armii Krajowej (wraz z pętlą autobusową) i jezdnia po wschodniej stronie obwodnicy południowej.

Ruch kołowy zostanie dopuszczony na całej ulicy Armii Krajowej oraz na przebudowanym skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej, Armii Ludowej i Staroopatowskiej. Otwarta zostanie też nowa jezdnia po wschodniej stronie obwodnicy południowej (wzdłuż ogródków działkowych) - na odcinku pomiędzy Wyścigową i Grzebieniową.

Autobusy komunikacji miejskiej linii 4, 6, 9, 21, 23, 25 będą wycofane z tymczasowej pętli przy ulicy Armii Ludowej. Likwidacji ulegną zlokalizowane tam przystanki. Od godziny 2:00 w dniu 12 października na przebudowanej pętli przy ulicy Armii Krajowej zostanie przywrócone funkcjonowanie następujących przystanków:

- Os. Prędocinek 01 (przystanek przy kiosku), obowiązujący dla linii 6, 9, 25;
- Os. Prędocinek 03 (przystanek na wysepce), obowiązujący dla linii 4, 21, 23.

Zmienione przyporządkowanie linii do poszczególnych przystanków (w porównaniu ze stanem obowiązującym przed przebudową) jest związane z potrzebą zgrupowania na każdym ze stanowisk autobusów kursujących w zbliżonych kierunkach (linie 6, 9, 25 w stronę dworca PKP, natomiast linie 4, 21, 23 w stronę Michałowa).

W rejonie otwieranych od 12 października odcinków dróg i pętli będą jeszcze prowadzone prace wykończeniowe i porządkowe (głównie roboty brukarskie, urządzanie zieleni i montaż oświetlenia). MZDiK apeluje do uczestników ruchu o zachowywanie w tym rejonie szczególnej ostrożności oraz o stosowanie się do oznakowania!

Źródło: MZDiK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/petla-os-predocinek.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96