Sypie się wiadukt na ulicy Żeromskiego!

Sypie się wiadukt na ulicy Żeromskiego!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=149]

O coraz gorszym stanie wiaduktu nad torami pisaliśmy na początku roku. Miasto ma przygotowaną dokumentację remontu estakady nad torami. Wymaga ona jednak aktualizacji i ponownego uzyskania wszystkich potrzebnych zezwoleń. Poza tym na rozpoczęcie inwestycji potrzeba około 17 mln zł.

Kilka dni temu wokół niektórych filarów pojawiło się ogrodzenie, co zaniepokoiło jednego z naszych czytelników. - Wygląda na to, że drogowcy zrobili takie zabezpieczenie, żeby nikomu nie spadł kawałek betonu na głowę. Jak patrzę na stan tego wiaduktu, to mam obawy, że niebawem runie - mówi pan Piotr z Radomia.

Miejscy drogowcy uspokajają jednak i zapewniają, że estakada łącząca Żeromskiego i Lubelską regularnie, raz do roku, przechodzi ocenę stanu technicznego pod kątem bezpieczeństwa. Specjaliści wówczas sprawdzają dokładnie, czy obiekt może być dopuszczony do dalszego użytkowania.

- Z ostatniej takiej ekspertyzy wykonanej przez firmę Tarcopol wynika, że obiekt nie stanowi zagrożenia dla ruchu. Filary wiaduktu zabezpieczyliśmy jednak ostatnio siatką ochronną przed ewentualnym odpadaniem fragmentów betonu - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy