Ruszył remont dwóch arterii na XV-leciu

Ruszył remont dwóch arterii na XV-leciu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


[gallery id=171]

Wielu kierowców było zaskoczonych obecnością drogowców na obu arteriach. Komunikat o utrudnieniach związanych z rozpoczętymi robotami, pojawił się dopiero w czwartek przed południem, gdy już frezowano asfalt po wschodniej stronie ul. Chrobrego.

Głównym wykonawcą remontu nawierzchni odcinków ulic: 11 Listopada (od Chrobrego do Szarych Szeregów) oraz Chrobrego (od ronda Sybiraków do 11 Listopada) jest radomski Zyko-Dróg. Firma ta złożyła najtańszą ofertę w niedawno rozstrzygniętym przetargu i otrzyma od miasta 287 tys. zł.

- Po usunięciu starej nawierzchni bitumicznej wykonawca położy nową warstwę ścieralną z betonu asfaltowego. Planujemy, że prace potrwają dwa tygodnie, a zatem zakończą się jeszcze w listopadzie - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Miejscy drogowcy przekonują, że to nie przypadek, iż zdecydowali się wyremontować fragmenty jezdni akurat tych dwóch arterii. - Stan nawierzchni nie jest tu najlepszy, a natężenie ruchu kołowego bardzo duże. Ten szybki remont jest możliwy dzięki oszczędnościom z wcześniejszych tegorocznych przetargów - mówi Dariusz Dębski.

Wszystkie roboty będą prowadzone bez całkowitego zamykania ulic dla pojazdów. Ze względu na znaczne natężenie ruchu w tym rejonie, w godzinach szczytu komunikacyjnego tworzą się tam spore korki. Drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz - w miarę możliwości - o omijanie obu ulic podczas trwania remontu.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Marcin Walasik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy