Rozpoczynają koszenie trawników na radomskich ulicach

Rozpoczynają koszenie trawników na radomskich ulicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Koszeniu będzie podlegała trawa o każdej wysokości, rosnąca na pasach rozdzielczych między jezdniami, terenach między jezdniami a chodnikami, za chodnikami, a także na skarpach i w rowach odwadniających. Prace te obejmą prawie dwieście ulic w całym mieście. Pierwsze tegoroczne koszenie potrwa dwa i pół tygodnia - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

W rejonie I (Ustronie, Prędocinek, Glinice, Długojów, Dzierzków) trawniki wzdłuż ulic skoszą pracownicy firmy Geo-Certus. Rejon II (Wacyn, Kaptur, Koniówka, Wólka Klwatecka) to obszar działania Ogrodnika. W rejonie III (Michałów, Gołębiów, Brzustówka, Nowa i Stara Wola Gołębiowska) oraz  V (Śródmieście) koszeniem zajmie się Interbud, a w rejonie IV (Borki, Halinów, Żakowice, Wośniki) - firma L&O Las i Ogród.

- Umowy na koszenie nawierzchni trawiastych w pasach drogowych będą obowiązywały do końca roku. Planujemy do tego czasu skosić trawę wzdłuż ulic pięć razy, ale ostateczna liczba zleceń dla firm będzie zależała od warunków atmosferycznych - dodaje Dariusz Dębski.

M.W.; Fot. MZDiK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy