Przybyło asfaltowych dróg na Godowie i Malczewie

Przybyło asfaltowych dróg na Godowie i Malczewie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=233]

Po interwencjach oburzonych mieszkańców tej części Radomia w sprawie utrudnień związanych z budową obwodnicy południowej, urzędnicy poważnie zajęli się tym problemem. Z budżetu miasta wygospodarowano pieniądze na utwardzenie czterech ulic, którymi od kilku miesięcy przebiega nieformalny objazd terenu budowy obwodnicy południowej.

- Utwardzeniem nawierzchni czterech gruntowych ulic w rejonie budowy obwodnicy południowej zajęła się firma Budromost - Starachowice z Wąchocka. Roboty trwały około miesiąca i pochłonęły 1 milion 28 tysięcy złotych - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Dzięki tej inwestycji zdecydowanie ulepszono dojazd od strony centrum miasta do wielu domów i firm w tej części Radomia. Od początku grudnia utwardzone ulice zostaną wykorzystane również do poprawy obsługi komunikacyjnej Malczewa i Godowa. Autobusy linii Z23 nie będą już kursować przez Trablice i Sołtyków. Krótkie wozy, obsługujące tę linię, pojadą ul. Drzymały, a wybranymi kursami dojadą również do szkoły przy Wyścigowej (CZYTAJ TUTAJ)

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy