Przebudowa ul. Starowiejskiej zakończona

Przebudowa ul. Starowiejskiej zakończona
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Inwestycję prowadziliśmy w ramach tak zwanych "schetynówek". W piątek, 14 listopada, odbył się odbiór końcowy tego zadania - informuje Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.
- Starowiejska jest drogą o długości 910 metrów w południowo-zachodniej części Żakowic. To istotny łącznik pomiędzy Południem i Potkanowem. Drogę tę zbudowaliśmy praktycznie od podstaw. W ramach tej inwestycji powstała kanalizacja deszczowa włącznie z odwodnieniem, chodniki z kostki, zjazdy do okolicznych posesji oraz oświetlenie typu LED. Jezdnia ma teraz nawierzchnię bitumiczną. Piesi mogą korzystać z nowych, bezpiecznych przejść.
 
Roboty na Starowiejskiej prowadziła warszawska firma Skanska. Ofertę tego przedsiębiorstwa, opiewającą na 1 milion 980 tysięcy 960 złotych, MZDiK uznał za najkorzystniejszą w przetargu ogłoszonym wiosną tego roku. Warto zauważyć, iż ceny w ofertach okazały się znacznie niższe od wartości kosztorysowej. O zamówienie walczyło 10 firm.
 
Inwestycja uzyskała 50-procentowe dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Ulica Starowiejska była rozbudowywana przy współudziale finansowym zainteresowanych mieszkańców i Radwagu - producenta wag elektronicznych.

RED, fot. MZDiK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/starowiejska_14.11.2014.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96