Planują remont ulic przed szpitalem miejskim

Planują remont ulic przed szpitalem miejskim
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Staramy się o zezwolenie na rozbudowę ulic Tochtermana i Lekarskiej. Dokumentacja projektowa, którą dysponujemy, obejmuje pełny zakres robót drogowych wraz z infrastrukturą i dotyczy wyłącznie obu tych ulic. Przewidujemy budowę nowych nawierzchni jezdni, chodników, zjazdów, montaż nowego oświetlenia, a przy okazji także korektę włączenia Lekarskiej w Tochtermana, polegającą na złagodzeniu łuków - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Miejscy drogowcy chcą tą inwestycją zakończyć przebudowę układu komunikacyjnego w tym rejonie Śródmieścia. Gotowa jest bowiem Podwalna, jej remont prowadzono w zeszłym roku, zaś cztery lata temu wyremontowano Wałową i Traugutta na odcinku od Tochtermana do Żeromskiego.

- Rozbudowę ulic Tochtermana i Lekarskiej zaplanujemy w taki sposób, aby Stacja Pogotowia Ratunkowego, Radomski Szpital Specjalistyczny oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 mogły funkcjonować bez najmniejszych przeszkód. Pojazdy tych instytucji będą miały zapewniony dojazd przez cały okres robót - zaznacza Dariusz Dębski.

W tegorocznym budżecie miasta nie ma zapisanych pieniędzy na to zadanie. Inwestycja ma zatem szanse ruszyć dopiero za rok.  

RED; Fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/lekarska_03.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96