Parking przy Pawiej gotowy na czas

Parking przy Pawiej gotowy na czas
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Przypomnijmy, że przetarg na budowę miejsc postojowych w rejonie wieżowców przy Pawiej 5 i 6 oraz Limanowskiego 78 wygrała radomska firma Budromex. Inwestycja została podzielona na etapy. Pierwsza część robót miała się zakończyć, zgodnie z podpisaną umową, 20 grudnia.

- I ten etap inwestycji został zakończony w terminie. Powstała kanalizacja, odwodnienie terenu, a na części parkingu i fragmentach chodników ułożono kostkę. Pozostała część zadania zostanie zrealizowana z przyszłorocznych pieniędzy zarezerwowanych na tzw. czyny drogowe. Oczywiście w 2015 roku będziemy musieli ogłosić kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy, który dokończy budowę - powiedział Kamil Tkaczyk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. 

Z parkingu przy ulicach Pawiej 5 i 6 oraz Limanowskiego 78 najbardziej zadowoleni są mieszkańcy osiedla Borki.

- Bardzo się cieszymy z tego, że te miejsca parkingowe wreszcie powstają. Staraliśmy się o tę inwestycję od lat. Na tej działce było mnóstwo kałuż, nie było gdzie zaparkować aut. Teraz to wszystko na szczęście się zmieni - oświadczył Piotr Piotrowski, przewodniczący komitetu budowy parkingu na Borkach.

Dotychczasowe prace związane z budową parkingu kosztowały 331 tys. 426 zł.

Mariusz Skopek/fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/parking_04.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96