Odebrali przebudowane drogi w Strefie Łucznik

Odebrali przebudowane drogi w Strefie Łucznik
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Strefa Łucznik znajduje się na terenie ograniczonym aleją Grzecznarowskiego, ulicami 1905 Roku i Młodzianowską oraz torami. Teraz jest to obszar ogólnodostępny, na którym swoje siedziby ma kilkadziesiąt przedsiębiorstw. Dawniej wszystkie budynki należały do Zakładów Metalowych Łucznik im. Generała Waltera, a wstęp na ten obszar miały wyłącznie upoważnione osoby.

Aby wjechać tam od ulicy 1905 Roku, trzeba było przejechać przez bramę, koło której dyżurowali zakładowi strażnicy. Po bramach i szlabanach nie ma już śladu, a biodostępność tego terenu i zagospodarowanie sprawiają, że ruch na dawnych drogach wewnętrznych fabryki staje się coraz większy. Właśnie dlatego tamtejsi przedsiębiorcy postanowili doprowadzić do ich przebudowy.

- Inwestycja zaczęła się formalnie 15 grudnia 2011 roku, ale faktycznie roboty drogowe mogły ruszyć dopiero po zimie. Najpierw wykonano tam odwodnienie, a później ułożono nowe jezdnie o łącznej długości 1440 metrów oraz chodniki i zjazdy. Przy drogach stanęło 56 nowych słupów oświetleniowych - wylicza Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Podczas robót ziemnych nie obyło się też bez niespodzianek. - Odkrywano między innymi różne podziemne instalacje, których nie było na mapach dawnych Zakładów Metalowych. Mimo tego inwestycję zakończono 18 lipca, chociaż termin zapisany w umowie upływał dopiero 30 sierpnia tego roku - mówi Dariusz Dębski.

Wykonawcą tego zadania była firma Strabag z Pruszkowa. Łączny koszt - ponad 4 mln 682 tys. zł (brutto).

RED; Zdjęcia: MZDiK (Dariusz Dębski)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy