OBOZISKO: Zamiast błota jest kostka

OBOZISKO: Zamiast błota jest kostka
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Około stumetrowy odcinek ul. Śniadeckich został oficjalnie oddany do użytku po trwającej cztery miesiące przebudowie w poniedziałek (1 października). Zamiast gruntowej nawierzchni, która po deszczach zamieniała się w błotnistą breję, jest tam teraz równiutka jezdnia z betonowej kostki. Ten sam materiał posłużył też do budowy chodnika.

Drogę oświetlają nowe latarnie LED-owe. W ramach tej samej inwestycji energooszczędne lampy pojawiły się wzdłuż całej ul. Śniadeckich, a także przy ul. Brandta. Końcowy fragment ul. Śniadeckich miał zostać wybudowany w ramach tak zwanych inwestycji czynowych, razem z pobliską ul. Gomulickiego. Zadanie to nie znalazło się jednak na tegorocznej liście.

- Magistrat rozpoczął natomiast wiosną zaplanowaną wcześniej budowę kanału deszczowego między ul. Parkową a rzeką Mleczną. Po zasypaniu wykopu trzeba było odtworzyć nawierzchnię. Była to zatem dobra okazja, aby zrobić już docelową jezdnię wraz z chodnikiem - mówi Marek Ziółkowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Prace rozpoczęły się w połowie maja i potrwały do połowy września. - Wykonawcą inwestycji była spółka Strabag. Wartość wykonanych prac drogowych, bez wspomnianej kanalizacji, to prawie 357 tys. zł. brutto. W planach jest oczywiście nadal budowa pobliskiej ul. Gomulickiego. Jednak na razie nie wiadomo, kiedy to dokładnie nastąpi - informuje Marek Ziółkowski.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/parkowa_3.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96