Nowe światła na Glinicach poprawią bezpieczeństwo

Nowe światła na Glinicach poprawią bezpieczeństwo
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1343]

Decyzję o zainstalowaniu nowej sygnalizacji świetlnej na Słowackiego podjęto wiosną tego roku. Latem powstała dokumentacja techniczna. To sygnalizacja wzbudzana, co oznacza, że piesi chcący przejść na drugą stronę ulicy, muszą nacisnąć przycisk i poczekać na zielone światło. Czas oczekiwania wynosi nie więcej niż kilkanaście sekund.

- We wtorek i środę sygnalizacja była w ramach testów włączona tylko w trybie ostrzegawczym, ale piesi od razu odczuli zmiany. Kierowcy o wiele częściej zatrzymywali się przed pasami i umożliwiali pieszym przejście na drugą stronę ulicy. Od czwartku, 20 listopada, światła działają już w normalnym trybie - informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.

Montaż nowej sygnalizacji na Słowackiego był możliwy dzięki oszczędnościom uzyskanym z niedawno rozstrzygniętych postępowań przetargowych. Koszt zakupu oraz instalacji świateł wyniósł niecałe 50 tysięcy złotych. Za prace była odpowiedzialna radomska firma Stagmar.

- Nowa sygnalizacja na Słowackiego jest bardzo podobna do tej, która od niedawna działa u zbiegu Limanowskiego i Przechodniej, w pobliżu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Światła te zainstalowaliśmy latem tego roku, w czasie odtwarzania nawierzchni Limanowskiego po przebudowie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej - dodaje Dariusz Dębski.

Źródło: MZDiK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy