Niebawem rusza budowa wyniesionego skrzyżowania na Glinicach!

Niebawem rusza budowa wyniesionego skrzyżowania na Glinicach!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jak już pisaliśmy na początku listopada, skrzyżowanie ulic Górnej, Kaszubskiej i Odrodzenia zostanie wyniesione, czyli w całości będzie progiem zwalniającym. Dojeżdżając z każdej strony, trzeba będzie tam ograniczyć prędkość. Pierwsze tego typu rozwiązanie w Radomiu zastosowano u zbiegu świeżo przebudowanych ulic Dzierzkowskiej i Nowogrodzkiej.

- Przetarg na przebudowę wygrała firma Stagmar z Radomia, która zaproponowała za to prawie 119 tysięcy złotych. Najdroższa z sześciu złożonych ofert opiewała natomiast na ponad 172 tysiące złotych - informuje Marek Ziółkowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Prace rozpoczną się na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. - Będą wiązać się z tymczasowym zamknięciem skrzyżowania dla ruchu. O szczegółach objazdów poinformujemy oczywiście na naszej oficjalnej stronie internetowej oraz za pośrednictwem mediów - zapewnia Marek Ziółkowski.

Skrzyżowanie na pograniczu Glinic i Dzierzkowa jest jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście, co potwierdzają policyjne statystyki zdarzeń drogowych. Nie ma bowiem miesiąca, aby w tym miejscu nie doszło do wypadku lub groźnie wyglądającej kolizji.

O budowę wyniesionej tarczy skrzyżowania postulowali od 2009 roku przedstawiciele Bractwa Rowerowego, mieszkańcy Glinic i Dzierzkowa oraz dyrekcja pobliskiej podstawówki. Decyzja o przebudowie zapadła na posiedzeniu Zespołu do spraw Poprawy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyło się w ostatni czwartek września tego roku. Pieniądze na tę inwestycję znalazły się dzięki oszczędnościom z rozstrzygniętych przetargów na budowy i remonty ulic.

- Bardzo cieszymy się, że urzędnicy poważnie podeszli do problemu bezpieczeństwa w tym miejscu i zdecydowali się na budowę wyniesionej tarczy skrzyżowania. To jedyny sposób, który zmusi kierowców do zdjęcia nogi z gazu i zachowania ostrożności. Jak pokazał czas, znaki z odblaskowymi obwódkami i dodatkowe linie na jezdni nic nie pomogły - powiedział pan Adam z Glinic, który był świadkiem wielu wypadków u zbiegu ulic Górnej, Kaszubskiej i Odrodzenia.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot. Marcin Walasik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy