Nad Potokiem chodnik i ścieżka rowerowa

Nad Potokiem chodnik i ścieżka rowerowa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Remont chodników, połączony z budową dróg rowerowych, zapoczątkowała Spółdzielnia Mieszkaniowa Południe, która w ramach tzw. inwestycji czynowej pokryła część kosztów wymiany zniszczonych nawierzchni trotuarów oraz budowy ścieżki dla cyklistów wzdłuż ulic Wierzbickiej, Sycyńskiej i Czarnolewskiej. W jej ślady poszły władze Spółdzielni Mieszkaniowej Nasz Dom. 

- Poszukujemy firmy zainteresowanej przebudową chodnika ze ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Olsztyńskiej. Będzie to inwestycja w ramach tak zwanego czynu społecznego, część jej kosztów poniesie Spółdzielnia Mieszkaniowa Nasz Dom. Zamówienie obejmuje roboty drogowe na odcinku o długości około jednego kilometra, między Struga a Szklaną - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Nawierzchnia chodnika zostanie ułożona z kostki betonowej, natomiast ścieżki rowerowej z betonu asfaltowego na podbudowie z kruszywa. - Na oferty w tym przetargu nieograniczonym czekamy tylko do piątku, 4 października. Wybrany przez nas wykonawca będzie musiał zakończyć prace do połowy grudnia - dodaje Dariusz Dębski.

- Tutaj nie ma dużego ruchu i właśnie dlatego chodnik wzdłuż ulicy Olsztyńskiej pełni funkcję deptaka. Spacerują tutaj zarówno starsi ludzi, jak i młode małżeństwa z dziećmi. Często maluchy jeżdżą na rowerkach czy rolkach. Chodnik w wielu miejscach jest bardzo nierówny, aż prosi się o remont - mówi pani Ilona, którą spotkaliśmy na ulicy Olsztyńskiej.

RED; Fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy