Na wiosnę ruch na obwodnicy południowej

Na wiosnę ruch na obwodnicy południowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1009]
Na pierwszym etapie obwodnicy (od strony alei Grzecznarowskiego) odbywa się już normalny ruch, ale to nie oznacza, że zostały tam zakończone wszystkie roboty. W tym tygodniu zacznie się tam ustawianie ekranów akustycznych. Dzięki nim mieszkańcy okolicznych bloków na Ustroniu nie będą narzekali na nadmierny hałas. Prace te będą wykonywane poza jezdnią, ale mogą one spowodować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym na tym odcinku.

- Na zamkniętym jeszcze fragmencie obwodnicy, od ulicy Wyścigowej do budowanej kładki dla pieszych na Prędocinku, zostały niedawno zainstalowane latarnie. Wcześniej słupy ustawiono tylko wzdłuż dróg po obydwu stronach jezdni w wąwozie. Teraz trwa tam docelowe profilowanie skarp, na których dla zwiększenia stabilności będzie posiana trawa - informuje Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Dużo zmieniło się w ostatnim czasie na odcinku obwodnicy pomiędzy ulicami Witkacego i Wiejską. Ułożono tam brakujące fragmenty podbudowy oraz krawężniki wyznaczające granice nowych jezdni. Budowane są też zjazdy obok murów oporowych wiaduktu nad planowanym przedłużeniem ulicy Młodzianowskiej. Na samym wiadukcie trwa montaż pomarańczowych osłon, przygotowane są już ponadto zbrojenia pod docelowe bariery ochronne.

- Na etapie trzecim, czyli od węzła między torami kolejowymi a ulicą Sycyńską do ulicy Warsztatowej rozpoczęły się już prace ziemne. Na tym odcinku roboty nie będą zbyt skomplikowane, więc ich późniejsze rozpoczęcie w porównaniu z pozostałymi etapami nie będzie miało wpływu na termin zakończenia całej budowy południowej obwodnicy Radomia. W tym miejscu apelujemy do wszystkich mieszkańców Południa i okolic o szczególną ostrożność. Ze względu na wykopy nie można korzystać ze ścieżki prowadzącej od strony bloków przy ulicy Sycyńskiej w kierunku torów i ulicy Krynickiej - dodaje Dariusz Dębski.

Przy ulicy Warsztatowej widać już zarys przyszłego ronda, które będzie rozprowadzać ruch na Potkanów. Na razie w rejonie ulic Warsztatowej, Żelaznej i Potkanowskiej kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami w poruszaniu się. Spowodowane jest to zarówno typowymi robotami drogowymi, jak też innymi pracami, na przykład montażem latarń.


MS/info. foto MZDiK w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy