Na Limanowskiego nowocześnie

Na Limanowskiego nowocześnie
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1180]
- Prace na ul. Limanowskiego, na odcinku objętym modernizacją sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, idą pełną parą. Między rondem Kisielewskiego a Dębową wykonawca Wodociągów Miejskich ustawił wszystkie krawężniki, odtworzył azyl na wysokości Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a także zakończył pod naszym nadzorem układanie warstwy wyrównawczej asfaltu. Podbudowa drogi nie była tu całościowo wymieniana, dlatego zdecydowaliśmy się na jej wzmocnienie siatką z włókien szklanych przesączanych asfaltem. Dzięki temu rozwiązaniu kierowcy dłużej będą mogli cieszyć się dobrą nawierzchnią ulicy Limanowskiego - informuje Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Podgrzana palnikami siatka układana jest na całej szerokości jezdni. Nieco później inna ekipa na tak wzmocnionej nawierzchni układa kolejne warstwy masy bitumicznej. Jak tłumaczy Paweł Borkowski z firmy S&P Polska, która wykonuje prace, przesączona asfaltem siatka ma wiele zalet. Górna warstwa masy bitumicznej, rozgrzana do temperatury 160 stopni Celsjusza, swobodnie przenika przez siatkę i tworzy trwałe oraz stabilne połączenie z dolną warstwą asfaltu.

ZMIANA PRZYSTANKU i NOWE ŚWIATŁA


Po odtworzeniu wszystkich warstw nawierzchni jezdni, do robót przystąpi firma Stagmar, która  zajmie się układaniem nawierzchni chodników, zjazdów i zatoki autobusowej przy Schronisku Młodzieżowym. Przystanek dla autobusów jadących w kierunku centrum, zlokalizowany dotąd naprzeciwko schroniska, zostanie odsunięty od ronda i przesunięty bliżej Młodzianowskiej. Największą zmianą na tym odcinku będą nowe światła przy przejściu dla pieszych koło Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.Zostanie tu zamontowana sygnalizacja wzbudzana - podobna do tej, która od kilku lat działa na ul. Słowackiego przy wiadukcie. Nowe światła mają poprawić bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie.

BĘDZIE WARUNKOWY PRZEJAZD ULICĄ

- Kierowców na pewno ucieszy wiadomość, że w miarę postępu prac i jeszcze przed ich formalnym zakończeniem będziemy warunkowo umożliwiali przejazd modernizowanym odcinkiem Limanowskiego: na początek jednym pasem od ronda Kisielewskiego do Dębowej, potem także jednym pasem od Młodzianowskiej do ronda. W ten sposób odciążymy ulicę 1905 Roku, przez którą przebiega obecnie objazd. Przewidujemy też, że jeszcze w lipcu ekipy Wodociągów Miejskich przeniosą się na odcinek od Dębowej do Obrońców i rozpoczną tam kolejny etap prac przy modernizacji sieci wodociągowo-kanalizacyjnej - tłumaczy Dariusz Dębski.

Krótki film przedstawiający układanie na Limanowskiego podgrzanej siatki na pierwszej warstwie asfaltu:


Źródło: MZDiK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/limanowskiego_23.07.2014.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96