Ma powstać nowa ulica w centrum Radomia

Ma powstać nowa ulica w centrum Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=266]
Nowa ulica miałaby biec od ulicy Traugutta przy dawnym Hotelu Francuskim ( tuż obok I L.O. im. Mikołaja Kopernika), przez podwórka kamienic przy ulicy Żeromskiego od numeru 16 do 26. Następnie droga przy kamienicy Żeromskiego 26 odbijałaby w prawo i kończyłaby się przy III L.O. im. pułkownika Dionizego Czachowskiego. Jednocześnie od strony kamienicy przy ulicy Piłsudskiego 19 zaplanowano trakt pieszy, który przechodziłby w pobliżu Żeromskiego 26, a kończyłby się przy kamienicy przy Żeromskiego 30.

W poniedziałek (4 listopada) radni zaakceptowali plan zagospodarowania przestrzennego "Bernardyni" dla tej części miasta, w której ma powstać ciąg pieszo - jezdny.

- To dopiero pierwszy krok. Wszystko będzie zależało od tego, czy właściciele kamienic oddadzą miastu część gruntów, które są niezbędne do przeprowadzenia inwestycji. W każdym momencie jestem gotów z nimi rozmawiać. Od lat sklepikarze narzekają, że klienci nie mają jak dojechać do ich placówek. W ramach naszego projektu oprócz drogi powstałoby około 40 ogólnodostępnych miejsc parkingowych. Jestem przekonany, że nowa ulica przyczyni się do rozwoju i aktywizacji tego miejsca - zapewnia wiceprezydent Igor Marszałkiewicz.

Ze wstępnych analiz finansowych wynika, że projekt kosztowałby około 2,2 mln zł. Budowa nowej ulicy mogłaby się rozpocząć w 2015 roku, a zakończyć w 2016.


MS/foto. MS

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy