Łącznik Wiejskiej i Godowskiej z opóźnieniem

Łącznik Wiejskiej i Godowskiej z opóźnieniem
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Budowa łącznika rozpoczęła się na początku bieżącego tygodnia i według optymistycznych zapowiedzi miejskich drogowców miała potrwać najpóźniej do czwartku (23 sierpnia). Tymczasem wykonawcy robót nie udało się dotrzymać tego terminu.

- Łącznik ulic Wiejskiej i Godowskiej, który powstaje na terenie po wyburzonym budynku jednorodzinnym, zostanie oddany do użytku od poniedziałku (27 sierpnia) - informuje Krzysztof Chojnacki, pełniący obowiązki wicedyrektora do spraw komunikacji Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Skrót będzie przeznaczony przede wszystkim dla ruchu lokalnego jako alternatywne połączenie południowej części miasta z Młodzianowem, Ustroniem i Śródmieściem. Skrzyżowanie ulic Wiejskiej i Godowskiej pozostanie nadal zamknięte. Dopuszczony będzie na nim tylko ruch pieszy i wjazd pojazdów budowy.

Objazdy w obu kierunkach będą wyznaczone ulicami: Wiejską, Południową, Gajową, Wjazdową i Wierzbicką, a potem przez Trablice (drogą nr 744 i aleją Kotlarza) oraz przedłużeniem ulicy Wiejskiej. Dojazd do gruntowego odcinka ulicy Godowskiej wciąż będzie możliwy przez ulicę Wydmową.

Z powodu budowy kanalizacji i wykopu pod przyszłą obwodnicę nadal nieprzejezdne będą również odcinki ulic: Witkacego (od Milenijnej do Armii Krajowej) i Grzebieniowej (od stacji LPG do ulicy Armii Krajowej). Zamknięty pozostanie też odcinek ulicy Armii Krajowej (od Witkacego do Grzebieniowej) wraz z pobliską pętlą autobusową.

Objazdy w obu kierunkach między Malczewem i Ustroniem są wyznaczone ulicami Witkacego, Banacha, Słowackiego oraz aleją Grzecznarowskiego - do Jana Pawła II. Ruch pieszy został dopuszczony po wyznaczonych ciągach wzdłuż terenu budowy.

Utrzymane zostają dotychczas obowiązujące zmiany, czyli zamknięcie odcinków ulic Armii Krajowej (od Grzebieniowej do Wyścigowej) i Wyścigowej (w rejonie skrzyżowania z Armii Krajowej), a także ruch dwukierunkowy na północnej jezdni alei Grzecznarowskiego (pomiędzy ulicą Osiedlową a stacją paliw przed ulicą Białą).

Tymczasowa droga umożliwi przywrócenie praktycznie stałej trasy autobusów linii 23 na Malczew (wybrane kursy do podradomskiego Zenonowa). Autobusy linii 6 pojadą natomiast ulicą Wiejską, wspomnianym łącznikiem oraz ulicami Godowską i Witkacego do tymczasowej pętli w rejonie ulicy Milenijnej (po południowej stronie placu budowy obwodnicy). Stamtąd na Godów będzie można dojechać autobusem zastępczej linii Z23. Jej trasa nie zmieni się (z jednym wyjątkiem - linia Z23 nie będzie już wahadłowo podjeżdżać do Zenonowa, ponieważ wróci tam linia 23).

Zlikwidowane zostaną przystanki Gajowa / Wiejska. Przywrócone zostanie natomiast funkcjonowanie przystanków: Wiejska / Bukietowa, Wiejska / Godowska (w zmienionych lokalizacjach), Godowska I (NŻ), Godowska / Godna (NŻ) i Malczew. Utrzymane będzie zawieszenie przystanków Wiejska / Rolnicza. Przystanki Witkacego / Godowska (NŻ), obowiązujące tylko dla autobusów linii Z23, zmienią nazwę na Malczew. Będą one funkcjonować jako normalne, a nie warunkowe (na żądanie).

Bilety skasowane w autobusach linii Z23 będą upoważniały do przesiadki i zachowywały ważność w autobusach linii 3, 4, 6, 9, 21, 23 i 25 (po przesiadce na pętlach Os. Prędocinek lub Malczew) oraz odwrotnie - bilety skasowane w autobusach linii 3, 4, 6, 9, 21, 23 i 25 będą zachowywały ważność w autobusach linii zastępczej Z23. Zasady te dotyczą także biletów miesięczny.

Miejscy drogowcy apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót oraz o zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie!

Marcin Walasik (m.walasik.cozadzien@onet.eu); Fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy