Kończą remont ulicy Podwalnej. Zamknięto ruch

Kończą remont ulicy Podwalnej. Zamknięto ruch
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=169]

Roboty rozpoczęły się na ul. Podwalnej niespełna dwa miesiące temu. W pierwszej kolejności rozebrano stare krawężniki i chodniki. Nowe trotuary i zjazdy z posesji zostały ułożone z betonowej kostki. Ten sam materiał posłużył również do budowy zatok parkingowych.

W trakcie remontu chodnik przebiegający na wysokości kostnicy i kaplicy przesunięto pod samo ogrodzenie. Dzięki temu udało się wygospodarować miejsce na zatokę dla autokarów często parkujących w tym miejscu. Dotychczas stały one na jezdni, blokując pas ruchu w kierunku ul. Wałowej.

Wzdłuż całej ul. Podwalnej pojawiły się też nowe latarnie. Choć zamontowano tradycyjne oprawy sodowe, emitujące żółte światło. Tymczasem zdecydowanie lepiej sprawdzają się nowoczesne panele LED-owe. Miejscy drogowcy tłumaczą, że nie zamontowali ich ze względów oszczędnościowych.

- Remont ulicy Podwalnej jest już na finiszu. Jeśli nie będzie padało, prace powinny się zakończyć jeszcze w tym tygodniu. Wykonawca ułożył już pierwszą warstwę asfaltu w celu wyrównania profilu jezdni. Po wyregulowaniu wysokości studzienek robotnicy ułożą warstwę ścieralną na całej długości ulicy - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Inwestycję wykonuje radomski Budromex, który wycenił swoje prace na 536 tys. 742 zł. Pieniądze na to zadanie pochodzą z oszczędności miejskich drogowców na tegorocznych przetargach. Kilka inwestycji udało się bowiem zrealizować za sporo mniejsze kwoty, niż wstępnie szacowano.

Ważne

Z powodu układania nawierzchni jezdni ul. Podwalna jest zamknięta dla ruchu. W dniach od 6 do 9 listopada zakaz ruchu dotyczy też dojazdu do posesji! Sugerowane objazdy przebiegają ulicami: Narutowicza, Limanowskiego i Wałową lub Narutowicza, Traugutta, Tochtermana i Lekarską.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy