Kończą remont Miłej i Czystej

Kończą remont Miłej i Czystej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=1352]

Przebudowa nawierzchni ulic Czystej i Miłej jest bardzo zaawansowana i zbliża się ku końcowi. Wykonawca rozpoczął układanie pierwszych warstw asfaltowych. Chodniki zostały ułożone w ponad 80 procentach.

- Działa już nowe oświetlenie obu ulic - na Czystej i Miłej zamontowaliśmy energooszczędne oprawy typu LED. Na obecnym etapie przebudowy tempo robót w dużej mierze zależy od dobrej pogody - informuje Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Po przebudowie na ulicy Miłej pojawią się nowe miejsca parkingowe, a także udogodnienia dla pieszych. Z racji tego, że jest to typowo lokalna droga, przebiegająca w dodatku obok szkoły i kościoła, przechodnie powinni tam czuć się bezpiecznie.

- Skrzyżowania i przejścia będą wyniesione, co oznacza, że kierowcy będą musieli przed nimi zwolnić. W rejonie mostu nad Potokiem Północnym pojawi się ponadto przejazd dla rowerzystów - dodaje Dariusz Dębski.

Przetarg na przebudowę ulic Miłej i Czystej - po robotach zrealizowanych przez Wodociągi Miejskie - wygrała warszawska firma Skanska, która pokonała dwie inne firmy, proponując ofertę o wartości 2 mln 430 tys. 584 zł. Prace rozpoczęły się w pierwszej połowie sierpnia.

MS/fot. Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/czysta_mila_6.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96