Kończą budowę wyniesionego skrzyżowania na Glinicach

Kończą budowę wyniesionego skrzyżowania na Glinicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Budowa wyniesionej tarczy skrzyżowania na pograniczu Glinic i Dzierzkowa ruszyła na początku grudnia zeszłego roku. Drogowcy musieli kilkukrotnie wstrzymywać prace ze względu na intensywne opady śniegu i duże mrozy.

- Inwestycja jest już na ukończeniu. Wykonawca ułożył z kostki całą tarczę skrzyżowania. Czekamy teraz, aż zwiąże się betonowa podbudowa. Robotnikom pozostały prace wykończeniowe oraz przygotowanie oznakowania poziomego i pionowego - informuje Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Skrzyżowanie ulic Górnej, Kaszubskiej i Odrodzenia od lat było jednym z najbardziej niebezpiecznych w mieście, co potwierdzały policyjne statystyki zdarzeń drogowych. W zeszłym roku doszło w tym miejscu do 2 wypadków i 10 kolizji.

O budowę wyniesionej tarczy skrzyżowania postulowali od 2009 roku przedstawiciele Bractwa Rowerowego, mieszkańcy Glinic i Dzierzkowa oraz dyrekcja pobliskiej podstawówki. Decyzja o przebudowie zapadła na posiedzeniu Zespołu do spraw Poprawy Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, które odbyło się w ostatni czwartek września zeszłego roku. Pieniądze na tę inwestycję znalazły się dzięki oszczędnościom z rozstrzygniętych przetargów na budowy i remonty ulic.

- Przetarg na przebudowę wygrała firma Stagmar z Radomia, która zaproponowała za to prawie 119 tys. zł - mówi Dariusz Dębski.

WAŻNE!

Z powodu trwających prac skrzyżowanie ulic Górnej, Kaszubskiej i Odrodzenia jest zamknięte dla ruchu. Autobusy linii 24 w kierunku Michałowa i Józefowa kursują objazdem przebiegającym ulicami Słowackiego, Kalińską, Kochanowskiego, Puławską, Kaszubską do Lubelskiej. Objazd dla reszty pojazdów jadących w kierunku ul. Lubelskiej przebiega ulicami Słowackiego, Kalińską i Kochanowskiego. Na dotychczas jednokierunkowych fragmentach ulic Górnej (od Żurawiej do Odrodzenia) i Kaszubskiej (od Puławskiej do Odrodzenia) został tymczasowo wprowadzony ruch dwukierunkowy.

M.W.; Fot. Marcin Walasik

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy