Kierowcy, uwaga! Remonty radomskich ulic!

Kierowcy, uwaga! Remonty radomskich ulic!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- Na razie remonty cząstkowe będziemy prowadzili w ograniczonym zakresie. Powodem są spore różnice temperatur w ciągu doby. Ostatnie dni były bardzo ciepłe i pogodne, ale nad ranem wciąż zdarzają się przymrozki. W pierwszej kolejności skierujemy więc ekipy remontowe na boczne ulice, na których jest mniej ubytków. W środę planujemy naprawy masą na gorąco nawierzchni Garbarskiej, Planowej, Odrodzenia, Ofiar Firleja i Potkanowskiej, potem zajmiemy się innymi ulicami. Szczegółowy harmonogram robót układamy na bieżąco i będziemy go - jak co roku - codziennie publikowali na naszej stronie internetowej pod adresem www.mzdik.pl, w zakładce "Mapa utrudnień" - tłumaczy Dariusz Dębski rzecznik MZDiK. - Możliwe, że rozpoczęte w środę remonty cząstkowe tymczasowo wstrzymamy, jeśli w kolejnych dniach pogoda się pogorszy, a temperatura mocno spadnie. Gdy natomiast ociepli się na dobre, będziemy mogli zająć się miejskimi odcinkami dróg krajowych i wojewódzkich oraz ulicami, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej.

Remonty cząstkowe ulic polegają na częściowym wykuciu ubytków, przycięciu ich krawędzi, a następnie wypełnieniu ubytków masą bitumiczną. Roboty wykonywane są w ciągu dnia, kierowcy mogą w związku z tym spodziewać się krótkotrwałych, maksymalnie kilkugodzinnych utrudnień w ruchu. Ekipy remontowe będą usuwały ubytki, zapadnięcia i nierówności jezdni zauważone przez Dział Utrzymania MZDiK (tel. 48 363 14 50, wewnętrzny 122) oraz zgłoszone już przez kierowców. Do robót MZDiKzaangażuje pięć firm: Zyko-Dróg, Stagmar, Interbud, Drogbud i Perfekt.

- Informujemy też, że kontynuujemy wiosenne sprzątanie jezdni, chodników i zieleńców w pasach drogowym. Roboty te rozpoczęliśmy w poniedziałek, 3 marca. Prowadzą je na nasze zlecenie pracownicy trzech firm: Interbudu, Sity i Globalu. Do sprzątania używamy zamiatarek, dodatkowo jezdnie czyścimy przy użyciu polewaczek. Ekipy sprzątające stopniowo dotrą wszędzie tam, gdzie jest potrzebna nasza interwencja. Przewidujemy, że pozimowe porządki potrwają około miesiąca - mówi Dariusz Dębski.

Źródło: MZDiK Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy