Jak powinien wyglądać ruch na ulicy Wyszyńskiego?

Jak powinien wyglądać ruch na ulicy Wyszyńskiego?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W ostatnim czasie wielokrotnie do MZDiK wpływały uwagi dotyczące ruchu na Wyszyńskiego. Wschodnia strona tej ulicy jest niemal na całej długości zajęta przez zaparkowane pojazdy. Jezdnia jest tu dość wąska, w efekcie stojące auta utrudniają innym kierowcom bezpieczne mijanie się.

- W naszej ocenie jedynym skutecznym sposobem uporządkowania ruchu kołowego na ulicy Wyszyńskiego, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości parkowania wzdłuż jezdni, jest dopuszczenie jazdy tylko w jednym kierunku. Proponujemy wprowadzenie ruchu w kierunku północnym od ulicy Waryńskiego do ulicy Sienkiewicza lub w kierunku południowym od ulicy Sienkiewicza do ulicy Waryńskiego. Czekamy również na propozycje innych zmian w organizacji ruchu, usprawniających poruszanie się samochodami ulicą Wyszyńskiego - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu.

Ogólnomiejskie konsultacje w tej sprawie, zgodnie z decyzją prezydenta, rozpoczną się we wtorek, 22 kwietnia i potrwają do wtorku, 20 maja. Uwagi, opinie i propozycje można przesyłać w formie elektronicznej pod adresem konsultacje@umradom.pl lub skorzystać z formularza internetowego dostępnego na stronie www.radom.pl/konsultacje. Ankiety w wersji papierowej będzie można natomiast otrzymać i wypełnić w czterech stałych punktach obsługujących konsultacje, czyli Biurze Rady Miejskiej przy ulicy Moniuszki 9, Biurze Obsługi Mieszkańca przy ulicy Kilińskiego 30, Centrum Komunikacji Społecznej przy ulicy Żeromskiego 53 w pokoju 104 oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Struga 1.

- Niezależnie od konsultacji ogólnomiejskich zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w otwartych spotkaniach poświęconych usprawnieniu ruchu na ulicy Wyszyńskiego. Odbędą się one 6 i 7 maja w godzinach od 16.00 do 19.00 w namiocie konsultacyjnym, który stanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Hoppena. W czasie obu spotkań będzie można bezpośrednio wyrazić opinię na temat proponowanych przez nas zmian i wypełnić ankietę w wersji papierowej - dodaje Dariusz Dębski.

Wyniki konsultacji przedstawimy w sprawozdaniu w ciągu 60 dni od ich zakończenia.


RED/foto. Archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy