Gotowa część ulic w Strefie Łucznik

Gotowa część ulic w Strefie Łucznik
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=190]

Generalnym wykonawcą robót jest firma Strabag z Pruszkowa, która przebudowywała już w naszym mieście między innymi układ komunikacyjny wokół Centrum Słonecznego. Inwestycja pochłonie 4 mln 682 tys. zł. Zadanie to zostało zaplanowane na dwa lata, prace mają potrwać do 30 sierpnia 2013 roku. Większość robót uda się zakończyć w tym roku.

Na przebudowę dróg dojazdowych do wielu firm mieszczących się w strefie, zarezerwowano w tegorocznym budżecie miasta 2 mln zł. Inwestycja nie doszłaby do skutku bez współpracy miasta z przedsiębiorcami prowadzącymi swoje działalności na terenie dawnych Zakładów Metalowych. 

- Prace są prowadzone w taki sposób, aby powodować jak najmniej utrudnień w ruchu. Musi być bowiem zapewniony dojazd do okolicznych firm - mówi Dariusz Dębski.

Powstające od podstaw drogi na terenie Strefy Łucznik oświetlą energooszczędne latarnie LED-owe, emitujące białe światło. Część z nich już działa.

Marcin Walasik (m.walasik@onet.eu); Zdjęcia: Michał Sołśnia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/7_komunikacja/tn_dsc_5397.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96