Drogowcy szybko wymienili asfalt

Drogowcy szybko wymienili asfalt
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

[gallery id=207]

Remont polegał na usunięciu starej nawierzchni bitumicznej i ułożeniu nowej warstwy ścieralnej asfaltu. Na gotowej nawierzchni drogowcy wymalowali pasy i pozostałe elementy oznakowania poziomego. Roboty prowadzono bez konieczności całkowitego zamykania ulic dla ruchu pojazdów (wyłączano tylko jeden pas).

- To nie przypadek, że zdecydowaliśmy się wyremontować fragmenty jezdni akurat tych dwóch ulic. Stan ich nawierzchni nie był najlepszy, a natężenie ruchu kołowego bardzo duże - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Wykonawcą robót był radomski Zyko-Dróg. Koszt inwestycji to 287 tys. zł. Ten szybki remont był możliwy dzięki oszczędnościom z wcześniejszych tegorocznych przetargów.

Gotowa jest również nawierzchnia zachodniej jezdni ul. Czarnieckiego (po stronie Wacyna), na odcinku między ul. Zieloną i Okulickiego. W tym przypadku wymiana asfaltu była związana z montażem wagi preselekcyjnej, która ma na celu wyeliminować z ruchu przeciążone ciężarówki.

- Na jezdni jest już gotowe oznakowanie poziome. Planujemy, że jeszcze we wtorek, przed popołudniowym szczytem komunikacyjnym, dopuścimy ten odcinek trasy do ruchu kołowego - informuje Dariusz Dębski.

Wymiana asfaltu na odcinku krajowej "siódemki" kosztowała miasto 115 tys. 681 zł. Roboty wykonała firma Budromost - Starachowice z Wąchocka.

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Zdjęcia: Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy