Część obwodnicy południowej otwarta!

Część obwodnicy południowej otwarta!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
[gallery id=856]

Została otwarta północna jezdnia alei Grzecznarowskiego (po stronie Centrum Handlowego M1). Po stronie ulicy Radomskiego przywrócono ruch jednokierunkowy. Równocześnie na skrzyżowaniu Grzecznarowskiego i obwodnicy południowej zaczęła działać sygnalizacja świetlna.

- Ruch na skrzyżowaniu u zbiegu alei Grzecznarowskiego z pierwszym etapem obwodnicy południowej odbywa się płynnie, choć na początku niektórzy kierowcy byli nieco zdezorientowani. Obserwujemy na bieżąco sytuację w tym rejonie. Praca uruchomionej w czwartek sygnalizacji
świetlnej może jeszcze ulec korekcie, jeśli zajdzie taka potrzeba - mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

Wjazd na ulicę Wyścigową odbywa się teraz łącznicą wybudowaną po zachodniej stronie obwodnicy (naprzeciw ulicy Armii Krajowej), a zjazd jest możliwy łącznicą po wschodniej stronie obwodnicy (naprzeciw nowej drogi dojazdowej do ulic Grzebieniowej i Witkacego). Przejazd pod wiaduktem na ulicy Wyścigowej będzie nadal zamknięty ze względu na prace trwające na dalszej części obwodnicy.

Przywrócona została również stała lokalizacja przystanku Grzecznarowskiego / Świerkowa 05 (w stronę ronda Dmowskiego, dla autobusów komunikacji miejskiej linii 11, 19 i 21). Przystanek Grzecznarowskiego / Świerkowa 08 (w stronę ulicy Białej) funkcjonuje już w swojej stałej lokalizacji - w zatoce na wysokości ulicy Radomskiego, koło komisariatu policji.

- Podkreślamy, że na dopuszczonym dla ruchu kołowego odcinku obwodnicy nie zostały jeszcze zakończone wszystkie prace, na przykład będą tam montowane ekrany akustyczne. Otworzyliśmy jednak pierwszy fragment nowej trasy, aby usprawnić ruch w tym rejonie miasta - tłumaczy Dariusz Dębski. - Prosimy wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie ostrożności oraz o stosowanie się do znaków i sygnalizacji.

Źródło: MZDiK

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy