Będzie przebudowa S7 do granic województwa

Będzie przebudowa S7 do granic województwa
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję na budowę drogi o długości 2,3 km, która zostanie poprowadzona od końca obwodnicy Radomia w kierunku miejscowości Dobrut. Inwestycja jest elementem modernizacji drogi krajowej S7. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga będzie przebiegać przez teren gminy Orońsko w powiecie szydłowieckim. Projekt zakłada m.in. budowę dwujezdniowej drogi o parametrach trasy ekspresowej oraz dróg dojazdowych, a także przebudowę infrastruktury technicznej.

Wydana decyzja dotyczy II etapu rozbudowy drogi krajowej nr S7 na odcinku od końca obwodnicy Radomia do granicy województwa mazowieckiego z województwem świętokrzyskim. Wydanie decyzji poprzedziły konsultacje społeczne. W ich wyniku w rejonie miejscowości Krogulczy Suchej w gminie Orońsko uległ zmianie przebieg trasy, co pozwoliło uniknąć wyburzeń w tym rejonie.

- Realizacja inwestycji pozwoli odciążyć z ruchu tranzytowego zurbanizowane obszary w rejonie Radomia i Szydłowca, co wpłynie na poprawę warunków i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przyczyni się także do zmniejszenia uciążliwości związanych z emisją hałasu i spalin. Inwestycja jest częścią projektu polegającego na dostosowaniu drogi krajowej nr 7 Gdańsk-Warszawa-Kraków do parametrów drogi ekspresowej. Znajduje się w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata  2011 – 2015 - informuje zespół prasowy wojewody mazowieckiego.


MS/fot. archiwum

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy