Będą tworzyć się korki na krajowej "siódemce"!

Będą tworzyć się korki na krajowej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Robotnicy zajmą zachodnią jezdnię ul. Czarnieckiego (po stronie Wacyna), na odcinku między ul. Zieloną i Okulickiego. W poniedziałek, w godzinach porannych ten fragment arterii zostanie zamknięty, a ruch dwukierunkowy będzie odbywał się po jezdni wschodniej (po stronie Zamłynia).

W tym celu będą wykorzystane tymczasowe przewiązki między jezdniami, wybudowane za przystankiem w kierunku południowym oraz w rejonie ul. Sierpniowej.

- Pracownicy warszawskiego Instytutu Badawczego Dróg i Mostów będą umieszczali w nawierzchni zachodniej jezdni ulicy Czarnieckiego czujniki kwarcowe, umożliwiające błyskawiczny pomiar masy wybranego pojazdu lub nacisku na poszczególne jego osie. To kluczowy element pierwszej w Radomiu wagi preselekcyjnej - mówi Dariusz Dębski, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Stała organizacja ruchu pojazdów w tym rejonie zostanie przywrócona we wtorek, po zakończeniu montażu elementów wagi. - W razie niesprzyjających warunków pogodowych prace mogą zostać odwołane i przełożone na inny termin. W takim przypadku poinformujemy o tym w osobnym komunikacie - zapewnia Dariusz Dębski.

Miejscy drogowcy apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności i w miarę możliwości o omijanie tego odcinka trasy E77 podczas trwania prac!

Więcej informacji na temat systemu wagi preselekcyjnej i odcinkowego pomiaru prędkości znajdziesz TUTAJ

Marcin Walasik (m.walasik@cozadzien.pl); Fot. Michał Sołśnia (archiwum)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy