Będą nas wozić nowoczesne Solarisy

Będą nas wozić nowoczesne Solarisy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W czwartek 5 września wicemarszałek woj. mazowieckiego Leszek Ruszczyk i dyrektor ds. rozwoju ITS Marcin Kucharski podpisali umowę o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2007 - 2013. Autobusy  mają kosztować ponad 9 mln zł, unijne dofinansowanie przekracza 4 mln 290 tys. zł. W konkursie ITS wybrał już pojazdy marki Solaris. Mają one dotrzeć do Radomia do końca roku. Będą obsługiwały linie 3 i 8.

- Myślę, że na ulice miasta autobusy powinny wyjechać jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia - mówi Marcin Kucharski.

- Myśleliśmy też o samochodach niemieckiej marki MAN, ale Solaris jest w stanie dostarczyć pojazdy o wiele wcześniej - tłumaczy Adam Michalczewski. 

AUTOBUSY Z DŹWIĘKIEM DLA NIEWIDOMYCH

- Cieszę się, że w wygrała polska firma i że radomski ITS odnawia tabor i zapewnia komfort  pasażerów - dopowiada Leszek Ruszczyk. - Autobusy, które właśnie trafią na ulice Radomia spełniają najnowsze standardy.

8 nowych pojazdów Solarisa to 12-metrowe niskopodłogowe autobusy, wyposażone w monitoring cyfrowy i wyświetlacze. Każdy pomieści ok. 90 pasażerów. Nowością będzie zamontowany w pojazdach system informacji dla niewidomych i niedowidzących. Mówiąc w skrócie, na przystankach z głośników pojazdu będzie padała informacja o tym, jaki autobus właśnie podjechał i o kolejnych przystankach.

ITS ODNAWIA TABOR

W tej chwili ITS w Radomiu dysponuje 27 nowymi Solarisami i 17 starszymi pojazdami. Firma planuje wymianę tych drugich - będzie kupowała nowe pojazdy lub sprowadzała je z Warszawy, gdzie ITS obsługuje kilka linii.

- Chcemy jak najszybciej wymienić tabor, tak żeby na ulicach Radomia nie jeździły pojazdy starsze niż wyprodukowane w 2003 roku. W 2014 roku chcemy przede wszystkim wymienić autobusy, obsługujące linię nr 13 - obiecuje Marcin Kucharski.


RED, grafika nowych autobusów: ITS Michalczewski

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy