Domowe SPA

Domowe SPA
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Ćwiczenia w wannie:
Z doświadczenia wiemy, że kąpiel to czas relaksu po ciężkim dniu pracy. Podczas wieczornej toalety można zadbać nie tylko o higieniczne aspekty naszego ciała, ale i o gimnastykę, podczas której olejki będą lepiej wchłaniać się w naszą skórę. Nie mam tu na myśli wyczynów akrobacyjnych, tylko ćwiczenia, jakie wykonujemy nieświadomie podczas mycia czy depilacji nóg, na przykład:
  • Siedzisz w wannie i lekko odchylasz się w stronę oparcia, następnie przyciągasz obiema rękami na zmianę lewo i prawe kolano w stronę klatki piersiowej. Ćwiczenie można powtórzyć 15 razy.
  • Leżysz w wannie, podpierasz się na przedramionach,  nogi uginasz w kolanach, palce stóp opierasz o dno wanny i następnie próbujesz jak najdłużej (około 10 sekund) utrzymać ciało ponad poziomem wody. Powtarzamy 10 razy.
  • Siedzisz w wannie z rękoma luźno położonymi na wodzie, unosisz wyprostowane nogi nad poziom wody i wykonujesz nożyce przez przynajmniej 2 minuty.
Maski, okłady, toniki:
Babcine czy ludowe sposoby dbania o urodę są stosowane w renomowanych salonach odnowy, za które musimy płacić tysiące złotych. Można przygotować własne mikstury odmładzające, regenerujące ze składników, które każda z nas posiada w kuchennych zasobach.
  • Ziemniaczane okłady na zmęczoną twarz - ugotowane i rozgniecione ziemniaki pomieszaj z łyżką tłustego mleka, po czym rozprowadź przygotowaną papkę na twarzy i dekolcie i trzymaj do momentu, aż się podsuszy. Można stosować okłady ziemniaczane, gdy twarz wykazuje oznaki zmęczenia.
  • Masaż twarzy plastrem bakłażana, którego wcześniej przechowujemy w lodówce. Bakłażan posiada działania oczyszczające, matujące i odświeżające, które jest przydatne przy problemach cery tłustej lub mieszanej.
  • Ujędrniająca maseczka z gąsek - 15 grzybów dokładnie umyj, dokładnie rozgnieć i zwilż przegotowaną wodą, po czym rozprowadzać maskę po twarzy i trzymaj przez około 15 minut.
  • Winogronowa maseczka dla cery suchej i normalnej - winogrona umyj (pół kiści) i zmiksuj, ubij sztywną pianę z jednego jajka i wymieszaj wszystkie składniki, nałóż papkę na dekolt i twarz na przynajmniej 20 minut.
  • Odświeżający tonik lawendowy- wodę mineralną niegazowaną wymieszaj z octem lawendowym lub różanym w proporcji 1:1. Przygotowanym preparatem przemywaj twarz rano i wieczorem.

D.T.-P.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy